PayPal’ga on raha saatmine imelihtne. Tuleb teada vaid saaja e-maili ja määrata summa, mida soovid üle kanda. Kõige lihtsam on seda teha otse oma PayPal kontolt, kuid võimalikud on ka teised variandid, sh. raha saatmine läbi Skype. Levinumad raha saatmise viisid on:

  • Saada raha PayPal kontolt.
  • Saada raha läbi teenusepakkuja saidi.
  • Saada raha läbi Skype.
  • Saada raha kasutades “Donate” nuppu.

Ja nüüd täpsemalt, kuidas PayPal abil internetimakseid sooritada.

1. Saada raha PayPal kontolt.

Selleks pole vaja muud, kui valida ülalt menüüst “Send Money > Send Money Online”. Seejärel tuleb sisestada PayPal kasutaja e-mail, kellele soovid raha saata ja lisada summa, valuuta ning valida üks kolmest variandist, mille eest raha üle kannate (teenused/muu, tooted või ese eBay’st). Järgnevalt vajuta “Continue” nupule.

Järgmises sammus saab täpsemalt üle kontrollida ülekande detailid. Kui kõik on OK, siis vajutada ülal “Send Money” nuppu. Kui soovid lisada ülekandele kirjeldust (saaja loeb seda oma e-mailist), võid seda teha ning seejärel “Send Money” klikkida.

2. Saada raha läbi teenusepakkuja.

Suurimaks teenusepakkujaks, kes PayPal’i online maksete tegemiseks kasutab, on eBay, kus PayPal on eelistatuim maksevahend oma kiiruse, turvalisuse ja usaldusväärsuse tõttu. Järgnevalt on toodud üks pilt eBay oksjonisaidist, kus on märgitud PayPal sümbol “P” maksevahendina.

Kui oksjoniesemeid lähemalt uurida, leiame maksedetailide (“Payment details”) alt enamasti ka PayPal ja väga tihti on see müüja poolt eelistatuim maksevahend.

Oksjoni lõppedes või nn. Osta kohe (Buy It Now) hinda makstes toimub kauba eest tasumine jällegi lihtsate sammudega – summa on fikseeritud oksjoni lõpptulemusena, tuleb vaid sisestada oma PayPal kasutajanimi (e-mail) ja salasõna ning makse kinnitada.

3. Saada raha läbi Skype.

Üheks mugavamaks PayPal‘ga raha saatmise viisiks on kasutada Skype. Selleks pole vaja muud, kui tõmmata endale alla uusim Skype versioon ja otsida menüüst “Send Money” (Saada raha) valik.

Läbi Skype raha saatmise esimeseks sammuks leida kontaktide hulgast inimene, kellele soovid raha üle kanda ja klõpsata tema kohal hiire paremat nuppu. Avanevas aknas tuleb klikata “Saada raha” menüüribal.

Järgnevalt avaneb aken, kust tuleb valida sinu asukohamaa (vahetuskursi kalkuleerimiseks) ja keel, mida soovid kasutada. Skype ise võib küll olla eestikeelne, ent PayPal rahasaatmise funktsioon pole kahjuks veel eesti keelde tõlgitud, mistõttu levinumaks valikuks siinkohal ongi inglise keel. Jätkamiseks vajuta “Get Started” nupule.

Nüüd pole muud, kui valida rippmenüüst kontakt, kellele raha soovid kanda (vaikimisi on selleks inimene, kelle kohal hiire paremat nuppu klõpsasid), summa koos valuutaga ja teade, mille soovid kontaktile saata. Seejärel vajuta “Next” nupule.

Kuna PayPal’ga raha saatmist toetavad ainult uuemad Skype versioonid, on võimalik, et kontakt, kellele raha soovid saata, kasutab ilma PayPal funktsioonita Skype versiooni. Seetõttu tulebki järgmisena sisestada selle kontakti e-maili aadress, kuhu saadetakse teavitus raha laekumise kohta.

Järgmise sammuna tuleb sisse logida oma PayPal kontosse. Selleks vajuta “Log in” nupule.

Järgnevalt sisesta oma PayPal kasutajanimi (e-mail) ja parool ning vajuta “Log in” nupule.

Viimase sammuna tuleb kontrollida makse detaile (kontakt, summa, teade) ja makseviisi. Nagu näha üleval olevalt pildilt, kalkuleerib Skype kenasti makse ka Eesti kroonidesse.

Kui kõik andmed on korras, vajuta oma Skype kontaktile raha saatmiseks “Send Money Now” nupule.

4. Saada raha kasutades “Donate” nuppu.

Erinevate teenusepakkujate lehtedelt võib leida “PayPal Donate” nuppe, mille abil saab neile toetavaid summasid üle kanda. Nupp ise näeb enamasti välja nagu allpool oleval pildil.

“Donate” nupule vajutades tuleb kõigepealt valida summa, mida soovite üle kanda (“Unit Price”) ja klikkida “Update Totals” nupule. Seejärel pole muud kui logida sisse oma PayPal kontosse sisestades akna allpool olevatesse lahtritesse enda PayPal konto e-mail ja salasõna.