Kuidas koguda PayPal abil online makseid? Kõige lihtsam viis selleks on saata e-maili formaadis teade teisele PayPal kasutajale läbi PayPal’i enda süsteemi. Ettevõtjatele teeb kindlasti head meelt, et PayPal võimaldab oma süsteemist välja saata ka e-arveid. Samuti on võimalik PayPal abil makseid vastu võtta kasutades Skype kontot. PayPal abil internetimaksete kogumise võimalused on järgnevad:

  • Saada e-maili formaadis teade.
  • Saada e-arve otse PayPal’st.
  • Võta raha vastu Skype’ga.
  • Kanna raha oma arvele.

Neist esimesed kaks kirjeldavad, kuidas koguda online makseid ja kolmas, kuidas kanda raha üle oma krediitkaardi arvele.

1. Saada e-maili formaadis teade.

Selleks pole vaja muud, kui valida ülalt menüüst “Request Money > Create a Money Request”. Seejärel pead sisestama saaja (saajate) e-mailid, summa, valuuta, makstava hüvise tüübi (teenus/muu, toode või ese eBay’st). Soovitav on lisada ka täpne kirja pealkiri ja kirjeldus, mida kirja saaja oma postkastist loeb.

Pärast “Continue” nupu vajutamist saab kirja sisu üle kontrollida ja seda vajadusel muuta. Kui kõik on korrektne, vajuta “Request Money”.

2. Saada e-arve otse PayPal’st.

Arve saatmiseks vali ülalt menüüst “Request Money > Create an Invoice”. NB! Võimalik on üles laadida omalt poolt kujundatud arve põhi, kuid see pole kohustuslik. Jätkamiseks vajuta “Continue”.

Arvele võid lisada enda aadressi ja telefoni. Kindlasti on vaja lisada saaja (saajate) e-mail, müüdavate esemete hulk ja hinnad. Samuti pane kirja, kas lisandub kohaletoimetamise tasu ja/või käibemaks. Jätkamiseks kliki “Continue”.

Enne arve väljasaatmist saad selle üle kontrollida ja vajadusel muuta. Kui kõik sobib, kliki “Send Invoice” nupule.

3. Võta raha vastu Skype’ga.

Sinu Skype kontaktid võivad sulle saata raha läbi Skype’i. Raha aktsepteerimise protsess koosneb mõnest sammust, millest kohe lähemalt.

Kui sulle on raha saadetud, ent puudub PayPal konto, palub Skype sul PayPal konto avada.

NB! Kui sa ei aktsepteeri raha 30 päeva jooksul pärast selle saatmist, kantakse summa saatja PayPal’i kontole tagasi.

Kui keegi sinu kontaktidest on sulle läbi Skype raha saatnud, teavitab Skype sind sellest Windowsi “System tray” reas punase lipukesega (asub ekraani all paremal osas kella juures), mis näeb välja samasuguse, kui näiteks vastamata kõne lipuke.

Lipukesele klikkides avaneb Skype, kust näete teavitusmärguannet “1 new event”. Teavitusele klikkides avaneb Skype’s täpsem märguande sisu, kus on näha PayPal logo ning kirje “vastuvõetud makse” (“payment received”). Makse aktsepteerimiseks vajuta teavitusmärguandel olevale lingile.

Järgnevalt avaneb aken, kus on kirjas saabunud makse detailid: saatja, kuupäev, summa ja teade. Makse aktsepteerimiseks vajuta “Get Started” nupule.

Edasi palub Skype sul sisestada enda Skype parooli. Tegemist on turvameetmega, mille abil kinnitab Skype, et PayPal makse läheb õigele inimesele ehk Skype konto omanikule. Kui parool on sisestatud, vajuta “Next” nupule.

Viimase sammuna juhatatakse sind PayPal lehele, kuhu tuleb makse aktsepteerimiseks sisse logida. Juhul, kui sul ei ole veel PayPal kontot ning soovid makset sellegi poolest vastu võtta, on sul selles etapis võimalik PayPal konto avada.

4. Kanna raha oma arvele.

Kui soovid oma PayPal kontole kogunenud raha välja võtta, võid selle kanda üle oma krediitkaardile. Seejärel saad summa kätte läbi kodupanga.

Raha krediitkaardi arvele kandmiseks leia ülalt menüüst “Withdraw” link ja vajuta sinna.

Seejärel vali, mismoodi soovid raha välja võtta. Antud juhul peaksid valima “Withdraw funds to your card”.

Nüüd pole muud, kui pane kirja, kui palju soovid PayPal kontol olevast rahast oma krediitkaardi arvele üle kanda ja vajuta “Continue” nupule. Seejärel kinnita sisestatud andmete õigsust, misjärel kantakse raha sinu krediitkaardi kontole paari tööpäeva jooksul.

NB! PayPal kasseerib raha väljavõtmise eest 2.50 EUR, miinumum väljavõtu summa 10 USD. Kõige uuem hinnakiri on kättesaadav PayPal lehel “Fees” lingi alt.